יועץ קולינרי

שולמן אסטרטגיה.

יועץ קולינרי למסעדות

משדרגים את התפריט והטעם

עסקי מזון ומסעדנות הם עסקים חמקמקים, התנודות בהן גבוהות ולעיתים ישנם משברים שמטביעים את כל הספינה ולא רק כאשר מדובר על משבר עולמי כמו הקורונה. מסעדה, בר או אפילו פוד טראק הם בדרך כלל הגשמה של חלום, אנשים לא קמים בוקר אחד ואומרים אני רוצה להיות מסעדן, בעל דוכן או בעל קייטרינג, זה נובע ממקום הרבה יותר רגשי שלעיתים מטשטש את המחשבות הפרקטיות.

כנסו לראות מה הלקוחות מספרים על הדרך שעברו איתנו
אז במה אנחנו מטפלים?
אנחנו בוחנים את כל העסק 360°!

אסטרטגיה שיווקית ובניית תכנית עסקית

אופטימיזציה של תפריט המסעדה בהתאמה לקהל היעד ולקונספט‏

שיפור רווחיות והורדת עלויות‏ FC, LC

הכשרת מנהלים לרמת שירות‎,‎ חווית לקוח, מכירות ואירוח

שיווק חכם בדיגיטל ייעודי למסעדות

הטמעת תהליכי ניהול להתייעלות ואפקטיביות‏

כל מה שצריך להביא את המסעדה שלך לצמיחה!

תמונת חץ בצבע צהוב זהב בכיוון מטה וימינה

יש חלום ורצים להגשים אותו, בלי לבדוק, ללא קבלת עזרה מיועץ קולינרי, ובעיקר בלי לחשוב קדימה.

בעסקים האלה צריך לחשוב כמה שנים קדימה טרם ההקמה.  פעמים רבות מדובר על בשלנים איכותיים, שפים מצוינים וחבר'ה עם מעוף ויצירתיות אך, החלום מעוות את המציאות והם מוצאים עצמם נותנים גז בניוטרל ונשארים חסרי משאבים וכוחות.

מיותר לציין כי הצהרות כגון "כולם יבואו לאכול אצלי", "חברים שלי ידאגו שהמקום יהיה מלא", "כמה כבר קשה לנהל מסעדה, ניהלתי סניף של פאסט פוד" אין להם מקום בלקסיקון היזמי באופן כללי ובעסקי המזון בפרט. אך יחד עם זאת יש להגיע עם אמונה גדולה בדרך, חזון קולינרי ותשוקה למטבח.

ייעוץ קולינרי תכלס

מעבר לכישורים ולאמונה, חשוב לקבל עזרה מיועץ קולינרי מקצועי. שף הוא לא בהכרח מנהל. זה שהוא מנהל ביד רמה את המטבח והסרוויס לא עושה אותו מנהל עסקי ופיננסי ופעמים רבות זאת נקודת התורפה שלו ושל העסק. כך שהכוונה היא לא ייעוץ בכל מה שקשור למנות ולאוכל אלא למהות של הביזנס, ניתוח אסטרטגי, בנייה של תוכנית עסקית ממוקדת בשילוב עם תוכנית עבודה יעילה ואפקטיבית.

תמונת חץ בצבע צהוב זהב בכיוון מטה ושמאלה

הליווי עם יועץ קולינרי

תמונת חץ בצבע צהוב זהב בכיוון מטה וימינה

כאשר מתחילים תהליך של ליווי עם יועץ קולינרי חשוב להבין כי מתמקדים בתכלס, דהיינו בבחינת התחרות בענף, כדאיות כלכלית ועסקית, בניית תשתית והכשרה ניהולית, סוגיות של מחיר ותמחור, ההבנה שלכל פריט ומוצר יש מחיר ואם יש יותר מידי מנות פיצוי זה פוגע ברמה הכלכלית וצריך להגיע לשורש הבעיה, ההבנה שכל זית במנה יש לו מחיר ואי אפשר לתת ללא גבולות ולצפות להרוויח.

ייעוץ עם מומחה לתחום עסקי המזון מסייע בגיבוש חזון העסק, המטרות והיעדים, בניית SWOT מדויק  וגיבוש תוכנית עבודה מפורטת, היועץ מסייע בגיבוש התקציב והתאמתו ליכולות, לענף ולמציאות ומלווה בבניית תהליכי העבודה, הנהלים, מצבת כח אדם ועד לנושאי שיווק ופרסום. בעל העסק מקבל גם סיוע בגיבוש התפריט בהתאם לאופי המסעדה, הקונספט שלה, מחירי השוק וכמובן בהתאם לעץ המוצר ועלויות חומרי הגלם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

בשורה התחתונה

תמונת וי בצבע צהוב זהב

מומלץ מאוד לא לוותר על יעוץ קולינרי על מנת שהעסק יבנה נכון, יתופעל בצורה מקצועית ויצליח להניב רווחים נאים בענף המאתגר והתזזיתי הזה. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
שולמן אסטרטגיה.

ההבדל בין מסעדה מדשדשת למסעדה מצליחה ומרוויחה!

לקוחות מספרים:

אריק שולמן נכנס לחיי לפניי 10 חודשים. אני יכול להגיד בלב שלם שיש לו חלק ענק בשינויים החיוביים הרבים שעברתי הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית. היום ראייתי המקצועית לגביי עולם המסעדנות וניהול עסק השתנתה והפכה לאסטרטגית ,חכמה ושונה מהדרך הקונבנציונלית בה הרבה העוסקים בתחום המסעדנות הולכים ונופלים. אריק שולמן הוא שילוב של אסטרטגיה ,ייעוץ וחוכמה עסקית ייחודית הנובעת משנים בתחום המסעדנות והאסטרטגיה. לצד זה אריק הוא איש ערכי ביותר, נאמן לדרך האמת והיושר , ותקשורתי מאוד בגובה העיניים, מה שמאוד קשה למצוא בימים אלו. אני ממליץ בכל לשון של המלצה.
אייקון של מסעדת בנץ ברדרס - המבורגריה - פלורנטין
מתן בזילר
בנץ
התהליך שעברתי עם ובעזרת אריק היה מאתגר, מרתק ומעורר. מפגישה לפגישה הצלחתי לראות ולהבין על עצמי ועל צורות הניהול העסקי שלי דברים בבהירות. הצלחתי להבין את התכונות החזקות שלי ומהם הערכים החשובים לי בחיים ואיך להשתמש בהבנה זאת לקידום הברנרד. אני רוצה להודות לאריק על תהליך מרומם וממקד, ובעיקר תהליך "משנה חיים"
אייקון של מסעדת ברנרד - סנדוויצ'ים ובירה
מיכאל עין שי
ברנרד
אריק חכם אמר, הנסיון הוא פנס שאינו מאיר אלה את הדרך שכבר עברנו. תודה שהארת לי את הדרך עם נסיונך העצום, יושרך ויכולת האבחנה שלך בפרטים הקטנים של החיים.
אייקון של רשת מסעדות נאפיס
זאב רחמני
רשת נאפיס
בין לקוחותינו
אייקון של רשת המסעדות KAMPAI
אייקון של מסעדת קיבוץ על החוף
אייקון של בית קפה פאזל - ים, אוכל ואהבה
אייקון של רשת המסעדות POWPOW
אייקון של מסעדת סורנטו - איטלקית - חלבית - דגים
אייקון של רשת מסעדות נאפיס
אייקון של בר LA ROSA
אייקון של מסעדת הלבנטיני - מסעדת שוארמה ושיפודים
אייקון של הכפר הקסום
אייקון של DIRECTION COLLEGE
אייקון של מסעדת ברנרד - סנדוויצ'ים ובירה
אייקון של רשת ביסקוטי - בית יוצר טעמים - כשר חלבי
אייקון של רשת המסעדות קפה קפה
אייקון של CAMPANIA
אייקון של מסעדת OTTO - ראשון לציון
אייקון של מסעדת OPRIEL - בשר איכותי בהכנה אישית
פרטי יצירת קשר
  • 072-395-0750
  • arik@shulman-strategy.co.il